केन्द्रीय संस्करण

आजको प्रतिनिधिसभाको कार्यसूचीबाट संविधान संशोधन विधेयक हटाइकोप्रति काँग्रेसको आपत्ति

person explore access_timeजेठ १४, २०७७ chat_bubble_outline1
फाइल फोटो

काठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली काँग्रेसले प्रतिनिधिसभाको बुधबारको बैठकको कार्यसूचीबाट संविधान संशोधन प्रस्ताव हटाइएको प्रति गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ । काँग्रेस संसदीय दलका प्रमुख सचेतक बालकृष्ण खाँणले एक विज्ञप्ति जारी गरी उक्त प्रस्ताव हटाइएको प्रति गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाएका हुन् ।

उनका अनुसार प्रतिनिधिसभा कार्य व्यवस्था परामर्श समितिको बैठकले जेठ १३ र १५ गतेको प्रतिनिधिसभा बैठकका लागि कार्यक्रम निर्धारण गरिएको थियो । बुधबार (१४ गते) को कार्यक्रम कार्य व्यवस्था परामर्श समितिले निर्धारण नगरेको खाँणको भनाइ छ ।

विज्ञप्तिमा भनिएको छ, 'संविधान संशोधन जस्तो विषयमा सरकार, प्रतिपक्षी र संसदमा रहेका दलहरु एक ठाउँमा उभिएर अगाडि बढ्ने स्थिति निर्माण गर्न तर्फ लाग्नुभन्दा सम्भावित कार्यसूचीबाट प्रस्ताव हटाउने अनि प्रमुख प्रतिपक्षी दललाई त्यसबारे आरोपित गर्न खोज्ने कार्यलाई हामीले गम्भीर रुपमा लिएका छौँ ।'

काँग्रेस संसदीय दलले त्यस्तो कार्यको निन्दा गर्दै गम्भीर राष्ट्रिय एकताको भावनाका साथ कार्य गर्न आग्रह गरेको छ ।

 


 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

  1. May 28, 2020, 2:22 a.m. वीर गोर्खाली
    कांग्रेसले माओबादीसंग मिलेर खाओबादी सरकार बनिसके पछि देउबाकै नेत्रित्व्त्वको सरकारले इन्डियन शाशकहरुको इशारामा मधिसे नेता हरुको भोट पाउन संबिधानको दोश्रो संशोधन बिधेयक संसदमा पेश गर्दा चाहिं प्रतिपक्षि नेकपा एमाले लाइ सोध्नु नपर्ने? अहिले राष्ट्रियताको अत्यावश्यक जागरण र सर्बसम्मतिको टड्कारो आबश्यकताको बेलामा चाहिं कांग्रेस र अरु क्षेत्रिय पार्टीहरु लाइ सोध्नु पर्ने? थाहा छैन रे? यो कस्तो लिच्चड तर्क हो कंग्रेस्सी दलालहरुको? बिक्यो! बिक्यो!कांग्रेस अहिले फेरी इन्डियन रुपैयाँमा बिक्यो! नभय यस्तो अति जरूरी परेको र कोरोनाको लक् डाउन भयको बेलामा केवल केहि (औंलामा गन्न सकिने) सांसदहरुको भिडिओ मीटिंग गरेर पास गरेर राष्ट्रबदिता देखाउन अघि सर्नु पर्थ्यो नि? यसमा सभामुखको पनि लम्पसारबादी कदम छ! पहिले पनि इंडियाको दलाल प्रचंडेको दवाबमा संकल्प प्रस्ताब तुहयाकोमा अब यिनी माथि हत्याको पुरानो फौजदारी मुद्दामा कारबाही गरेर कुनै पदको लागि पनि अयोग्य हुने गरि खोरमा जाक्नु पर्छ!
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.