केन्द्रीय संस्करण

संसारकै ठूलो रंगशाला बनाउँदै चीन

person explore access_timeबैशाख ६, २०७७ chat_bubble_outline0

कोरोनाभाइरस (कोभिड–१९) का कारण विश्वभर खेलकुदका गतिविधि ठप्प छन् । कोरोनाले विशेषगरी युरोपको फुटबलमा ठूलो आर्थिक संकट ल्याएको छ ।

 विश्वभरका फुटबल रंगशालाहरु खाली लडेका छन् । कतिपय रंगशाला कोरोना भाईरसविरुद्ध लड्नका लागि क्वारेन्टाइनमा परिणत भएका छन् । फुटबल खेल भइहाले पनि दर्शकविना खेलाइनु पर्ने बाध्यता छ ।

चीनबाट सुरु भएको कोरोनाले विश्वलाई सताइरहेको बेला उही चीन अहिले विश्वकै ठूलो रंगशाला बनाउन ब्यस्त छ । चीनले गोन्जाओमा विश्वकै ठूलो रंगशाला निर्माण कार्य सुरु गरिसकेको छ । फुटबल क्लब गोन्जाओ एभरगार्डले अहिले आफ्नै खर्चमा घरेलु मैदानमा रंगशाला बनाउन सुरु गरेको हो । एक दशमलव ३६ विलियन पाउन्ड लागतमा बन्ने रंगशालाको दर्शक क्षमता एक लाख २३ हजार सिट रहने छ । 

रंगशालामा दुई सय ६० भन्दा बढी सिट सिट क्षमताको छुट्टै अतिविशिष्ट (भिभिआईपी) बक्स बनाईने छ ।

रंगशालाको डिजाइन अमेरिकी नागरिक असन सयदले गरेका हुन् । कोरोना संक्रमणका कारण निर्माण कार्य केही ढिलो सुरु भएकोले लागत रकम अझै बढ्न सक्ने बताईएको छ । यसको निर्माणको जिम्मा पनि गोन्जाओ एभरगार्ड आफैले लिएको छ  निर्माणको क्रममा रकम नपुग भएमा चीनको खेलकुद मन्त्रालयसँग सहयोग लिन सकिने छ । निर्माण कार्य सन् २०२२ मा सक्ने योजना छ ।

हालै मात्र भारतले गुजराजमा विश्वकै ठूलो रंगशाला निर्माण गर्न लागेको समाचार बाहिरिएको थियो । एक लाख १० हजार सिट दर्शक क्षमताको सरदार पटेल रंगशालाको निर्माण कार्य सुरु भएको केही महिना नवित्दै चीनले गोन्जाओमा सबैभन्दा ठूलो रंगशाला निर्माणको सुरुवात गरेको छ । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.