केन्द्रीय संस्करण

युरोपियन फुटबलमा आर्थिक संकट

person explore access_timeचैत १३, २०७६ chat_bubble_outline0

विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसका कारण युरोपियन फुटबल सबैभन्दा मारमा परेको छ । 

आर्थिक हिसावले क्लब फुटबल टाट पल्टने अवस्थामा छन् । युरोपको गतिलो अर्थतन्त्रको रुपमा रहेको फुटबललाई कोरोनाले सबैभन्दा बढी प्रभावित बनाएको छ । फुटबल ठप्प भएपछि आर्थिक स्थिति कमजोर रहेका क्लबहरुलाई टिक्न नसक्ने अवस्था देखिएको समाचार बाहिरिन थालेको छ ।

धनी क्लबले खेलाडीको तलब लगायत ब्यवस्थापन केही समय धानेपनि शीर्ष डिभिजन खेल्ने सबै क्लबको आर्थिक हैसियत एकै नासको छैन । स्पेन, इटाली, फ्रान्स, बेलायत, जर्मनमा शीर्ष डिभिजन खेलिरहेका ठूला क्लबले पनि ठूलो आर्थिक क्षति बेहोर्नुपर्ने निश्चित छ । तल्लो तहका क्लबललाई झनै संकट पर्ने देखिएको छ । विशेषगरी टेलिभिजन अधिकार, राम्रो प्रायोजक र आफ्नै स्टेडियम नभएका क्लबलाई कोरोनाका कारण दीर्घकालिन असर पर्ने देखिन्छ ।

यही अवस्थालाई मध्यनजर गरेर कतिपय देशका फुटबल संघले क्लबलाई आर्थिक सहुलियत र ऋणको प्याकेज घोषणा गरेका छन् । स्पेनले महिला तथा पुरुष टिमलाई बिभिन्न चरणमा चार मिलियन युरो ऋण सहयोगको घोषणा गरेको छ । स्पेनले फुटबल क्लबलाई पाँच सय मिलियन युरोसम्म सहुलियत सहित किस्तामा ऋण उपलब्ध गराउने पनि जनाएको छ । स्पेनिस फुटबल संघका प्रमुख लुईस रुबेलिसले आफ्ना क्लबहरुलाई आर्थिक समस्या पर्दा फुटबलको भविष्य अन्योल हुने बताए । त्यसैले क्लबलाई सहयोग गर्नुको विकल्प छैन, लुईसले भनेका छन् ।

स्पेनले जस्तै बेलायत, इटाली, फ्रान्स, जर्मनी लगायतका देशका फुटबल संघले पनि लिग किमिटि तथा क्लबहरुसँग समस्या र सहयोगको बारेमा छलफल प्रक्रिया अगाडी बढाएका छन् । विश्व फुटबलकै मुख्य हिस्सा रहेको युरोपियन फुटबल कोरोनाका कारण ठप्प बन्दा क्लबहरुको मुख्य चिन्ता आर्थिक पक्षसँग बढी छ । त्यसैले क्लबहरु कोरोनाको छिटो अन्त्य र लिग फुटबल चाँडो सुचारु भएको देख्न आतुर छन् । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.