केन्द्रीय संस्करण

कृत्रिम अभाव : समस्या उपभोक्ता र बिक्रेता दुवैमा

person explore access_timeचैत ११, २०७६ chat_bubble_outline0

कास्की । कोरोना भाइरसको चपेटामा विश्व मुलुक छटपटाई रहेका बेला दैनिक उपभोग्य वस्तुमा कालोबजारी मौलाएको गुनासो सुनिएको छ । पछिल्लो समय कास्कीमा खाना पकाउने ग्यास बजारमा भेटिन छोडेको छ । तर सरोकारवाला निकायले बजारमा पर्याप्त ग्यास सप्लाई भईरहेको दावी गरिहेका छन् । 

उपभोक्ता अधिकार मञ्च गण्डकीका अध्यक्ष कपिलनाथ कोइराला कास्कीकोपोखरामा सालाखाला खपत हुने ग्यास खपत ४ हजारदेखि ४२ सय हुने बतउछन् । उनले केही दिनअघि मात्रै ५ हजार सिलिण्डर ग्यास बाडेपनि नपाएको गुनासो गर्ने उपभोक्ताले धेरै रहेको बताए । 

‘तर, कुन ठाउँमा भन्ने छैन । यो पनि समस्याको रुपमा रहेको छ । उद्योगबाट उत्पादन पनि निरन्तर छ । वितरण पनि निरन्तर छ । मलाई लाग्छ, समस्या खुद्रा विक्रेतामा पनि छ र उपभोक्तामा पनि छ । किन भने एकजनाले ८÷१० वटा सिलिण्डर होल्डिङ गरेर राखेका छन् भन्ने सुनिन्छ यो उपभोक्ताको दोष हो’, उले रातोपाटीसँग भने । उनले यसरी अनावाश्यक भण्डारण गर्दा दुर्घटना निम्त्याउन भन्दै जथाभावी भण्डारण गर्ने बानी हटाउन सुझाव दिए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...