केन्द्रीय संस्करण

शिक्षा र स्वास्थ्य राज्यको प्रमुख दायित्वः महान्यायाधिवक्ता खरेल

person explore access_timeफागुन १६, २०७६ chat_bubble_outline0
file photo

झापा । झापाको बिर्तामोडस्थित गरामनी क्याम्पसको भवन शिलान्यास गरिएको छ । आज एक कार्यक्रमबीच महान्यायधिवक्ता अग्नि खरेलले भवनको शिलान्यास गरेका हुन् । भवन शिलान्यास गर्नुहुँदै महान्यायाधिवक्ता खरेलले राज्यले शिक्षा क्षेत्रमा गरेको लगानी परिणाममुखी बनाउन सम्पूर्ण पक्ष लाग्नुपर्ने बताए । उनले नागरिकको शिक्षा र स्वास्थको व्यवस्थापन गर्नु राज्यको प्रमुख दायित्व भएको औँल्याए । 

भवन निर्माणका लागि सांसद विकास कोषबाट प्रदेश सरकारले रु ५० लाख विनियोजन गरेको क्याम्पस व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष तथा प्रदेशसभा सदस्य एकराज कार्कीले जानकारी दिए । ‘आगामी वर्ष थप बजेट विनियोजन गरेर निर्माण कार्य सम्पन्न गर्छौं’, उनले भने । यो वर्ष भवनको पाँच कोठा असार मसान्तसम्ममा बनाइसक्ने जनाइएको छ ।

समाजसेवी होम पाण्डे, कृष्ण पाण्डे र हरि पाण्डेले बिर्तामोड–७ मा रु दुई करोड मूल्य बराबरको नौ कट्ठा जग्गा निःशुल्क दिएपछि सोही जग्गामा भवन निर्माण शुरु गरिएको हो । उनीहरुले क्याम्पस सञ्चालनका लागि रु एक करोडको अक्षयकोषसमेत स्थापना गरिदिएका छन् । विसं २०७० सालमा स्थापना भएको क्याम्पसमा व्यवस्थापन सङ्काय सञ्चालनमा पठनपाठन हुँदै आएको छ भने १२५ जना विद्यार्थी अध्ययनरत छन् । हाल भवन अभावका कारण क्याम्पसको पठनपाठन वडा नं ९ मा रहेको दुर्गा माविमा हुँदै आएको छ ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...