केन्द्रीय संस्करण

दशौँ अन्तर्राष्ट्रिय लोकसांस्कृतिक मेला हुने

person explore access_timeफागुन ९, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । दशौँ अन्तर्राष्ट्रिय लोकसांस्कृतिक मेला यहि फागुन १६ देखि २५ गतेसम्म नेपालका विभिन्न शहरमा आयोजना हुने भएको छ ।

आयोजक एभरेष्ट नेपाल कल्चरल गु्रपले काठमाडौमा एक कार्यक्रमका बीच ‘पर्यटक कलाकारको स्वागत सत्कार, नेपाली लोकसंस्कृतिको आधार’ भन्ने नारासहित मेला आयोजना हुन लागेको जानकारी दिँदै मेलाको तयारी समेत सकिएको जानकारी गराएको हो ।

यसपटकको मेलामा इस्टोनिया, मेक्सिको, बङ्गलादेश, भारत, मलेसिया, डेनमार्क, इजरायल, बुल्गेरिया, श्रीलङ्का, इजिप्ट र नेपाल गरि ११ देशको सहभागिता रहनेछ ।

नेपाली संस्कृृतको उत्थान तथा साँस्कृितक प्रर्यटन प्रबद्र्धनको आफ्नो अभियानलाई निरन्तता दिँदै लोक संस्कृति आदान–प्रदान गर्नुको साथै नेपालमा साँस्कृतिक पर्यटन प्रबद्र्धन गर्नु दशौँ साँस्कृतिक मेलाको मुख्य उद्देश्य रहेको छ ।

मेलाले नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० सफल बनाउनका लागि पनि केही हदसम्म टेवा पुग्ने कुरामा आयोजक विश्वस्त रहेको छ ।

यसपटकको महोत्सव काठमाडौँ, ललितपुर, पोखराजस्ता पर्यटकीय तथा ऐतिहासिक क्षेत्रमा आयोजना हुनेछ ।

मेलाले देशको विविध संस्कृति, पुरातत्विक र अन्य पर्यटकीय स्थलको मात्र नभइ सम्पूर्ण नेपालकै विश्वसामु प्रचार–प्रसार हुन सक्ने बिश्वास रहेको आयोजक एभरेष्ट कल्चरल ग्रुपमा अध्यक्ष तथा दशौं अन्तर्राष्ट्रिय लोक साँस्कृतिक मेलाका संयोजक रामचन्द्र कोइरालाले बताए ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...