केन्द्रीय संस्करण

निर्वाचन नागरिक शिक्षा प्रवर्द्धनका लागि १७ प्रकारका हाते पुस्तिका

person explore access_timeफागुन ६, २०७६ chat_bubble_outline0
FILE PHOTO

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले चौथो निर्वाचन दिवसका अवसरमा १७ प्रकारका नागरिक शिक्षा प्रवद्र्धन स्रोत पुस्तिका सार्वजनिक गरेको छ ।  आगामी निर्वाचनमा मतदाता सहभागिता बढाउन, बदर मत घटाउन र निर्वाचनको महत्व बुझाउन उक्त पुस्तक उपयोगी हुनेछ । आयोगमा आज आयोजित कार्यक्रममा ती पुस्तकको लोकार्पण गर्दै प्रमुख निर्वाचन आयुक्त दिनेशकुमार थपलियाले  हरेक मतदातामा निर्वाचनको महत्व बुझ्न र निर्वाचनमा सहभागी बढाउने सन्देश प्रवाह गर्न उक्त पुस्तक सहयोगी हुने विश्वास व्यक्त गरे ।

निर्वाचन कार्यक्रमका लागि नागरिक शिक्षा प्रवद्र्धन स्रोत पुस्तिका तयार गरी समुदायमा आधारित सघ, संस्थामार्फत निर्वाचन तथा मतदाता शिक्षा अघि बढाउने कार्यक्रम बनाइएको छ । मतदातालाई श्रव्य दृश्यका माध्यमबाट निर्वाचन र मतदानका सम्बन्धमा जानकारी गराउन, मताधिकार र मतको महत्व बोध गराई सहभागिता जनाउन र आफूले प्रदान गरेको मतको सदुपयोग गर्न मतदातालाई सचेत एवं जागरुक गराउने उद्देश्यले युएनडिपी इएस्पीको सहयोगमा तयार गरिएको ‘एक भोट’ नामक लघु चलचित्र आजैबाट प्रदर्शन प्रारम्भ भएको छ ।

 चलचित्रमा निर्वाचनमा एक भोटको महत्व तथा निर्वाचनका समयमा हुनसक्ने अवाञ्छित क्रियाकलापबाट निर्वाचनलाई के कसरी प्रभावित गर्न सक्दछ र त्यसबाट सजग र सचेत कसरी रहने भन्ने सन्देश छ । समुदायमा आधारित विभिन्न सङ्घ संस्थालाई निर्वाचन र नागरिक शिक्षामा क्षमता अभिवृद्धि गरी बुझाइएको दायरालाई फराकिलो पार्न तथा स्पष्टरुपमा निर्वाचनमार्फत योग्य प्रतिनिधि निर्वाचित गर्न सहयोगी हुने अपेक्षा गरिएको छ ।
उपनिर्वाचन, २०७६ का सन्दर्भमा निर्वाचनसम्बन्धी गतिविधिलाई समेटेर छायाङ्कन गरिएको संक्षिप्त भिडियोसमेत आज प्रदर्शन गरियो । सो अवसरमा आयोग र मातहतका कार्यालयमा दीर्घसेवा गर्ने चार कर्मचारीलाई नगद पुरस्कार र प्रमाणपत्र प्रदान गरियो ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...