केन्द्रीय संस्करण

केजरीवालले मुख्यमन्त्रीको सपथ लिएलगत्तै भने– मोदीजीको आशीर्वाद चाहन्छु

person explore access_timeफागुन ४, २०७६ chat_bubble_outline0

नयाँ दिल्ली । भारतको दिल्ली विधानसभा निर्वाचनमा भारी बहुमत हासिल गरेको आम आदमी पार्टीका नेता अरविन्द केजरीवालले आइतबार मुख्यमन्त्री पदको सपथ लिएका छन् । उनी तेस्रो पटक दिल्लीको मुख्यमन्त्री भएका हुन् ।

आइतबार दिल्लीको रामलीला मैदानमा आयोजित कार्यक्रममा उनले सपथ लिएका हुन् । केजरीवालसँगै मनीष सिसोदिया, सत्येन्द्र जैन, गोपाल राय, कैलाश गहलोत, इमरान हुसेन र राजेन्द्र गौतमले मन्त्री पदको सपथ लिएका छन् । केजरीवालले अघिल्लो मन्त्रिपरिषदलाई नै निरन्तरता दिएका छन् ।

केजरीवालले सपथ ग्रहण समारोहमा कुनै पनि राज्यका मुख्यमन्त्रीलाई निमन्त्रण गरेका थिएनन् । सामान्यतया, कुनै पनि राज्यको मुख्यमन्त्रीको सपथ समारोहमा अन्य राज्यका मुख्यमन्त्रीहरुलाई निमन्त्रणा गर्ने प्रचलन छ ।
विधानसभा निर्वाचनअघि केजरीवालले राजनीतिक मुद्दामा निशाना बनाउँदै आएका प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीलाई भने सपथ समारोहमा बोलाइएको थियो । यद्यपि मोदी उक्त समारोहमा सहभागी भएनन् ।

मोदीप्रति नरम भए केजरीवाल ?
सपथ ग्रहणलगत्तै केजरीवालले मुख्यमन्त्रीका रुपमा सम्बोधनसमेत गरे । उनले निर्वाचनमा कसको जित र कसको हारभन्दा पनि सिङ्गो दिल्लीको जित भएको दावी गरे ।

उनले निर्वाचनमा कसैले आफ्नो पार्टीलाई भोट दिए पनि, नदिए पनि आफू सबैको मुख्यमन्त्री भएको जिकिरसमेत गरे । ‘कसैले भोट दिनुभयो होला, कसैले दिनुभएन होला, चुनाव सम्पन्न भइसक्यो, अब पार्टीका आधारमा भेदभाव हुनु हुँदैन, म सबैको मुख्यमन्त्री हुँ ।’

चुनावका बेलामा भएका प्रतिश्पर्धा, बहसहरु अतीत भइसकेको उनले बताए । ‘हाम्रा विरोधीहरुले हाम्रोबारेमा जे भन्नुभयो, हामीले त्यसलाई माफ गरिसकेका छौँ, अब म सबै पार्टीसँग मिलेर, केन्द्र सरकारसँग मिलेर दिल्लीलाई अघि बढाउने दिशामा काम गर्न चाहन्छु ।’

उनले दिल्लीको विकासका लागि आफूलाई प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको आशिर्वाद चाहिएको बताए । आफू सबैसँग मिलेर काम गर्न इच्छुक रहेको उनको भनाइ थियो ।

आफूले सपथ समारोहमा सहभागी हुनका लागि प्रधानमन्त्री मोदीलाई निमन्त्रणा गरेको जिकिर गर्दै केजरीवालले भने, ‘सायद उहाँ कुनै अर्को महत्वपूर्ण कार्यक्रममा व्यस्त हुनुभयो होला, तर म यो मञ्चका माध्यमबाट दिल्लीको विकासका लागि प्रधानमन्त्रीजी र केन्द्रीय सरकारको आशिर्वाद चाहन्छु ।’

दिल्ली विधानसभाका लागि ८ फेब्रुअरीमा भएको मतदानमा विधानसभाको ७० सिटमध्ये आम आदमी पार्टीले ६२ सिटमा जित हासिल गरेको छ । भारतीय जनता पार्टी ८ सिटमा विजयी भएको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...