केन्द्रीय संस्करण

कुशल नेतृत्व एवं सङ्गठनकर्तालाई गुमायौँ : सभापति देउवा

person explore access_timeमाघ ६, २०७६ chat_bubble_outline0
File-photo

नेपाली काँग्रेसले प्रदेश नं ५ संसदीय दलका नेता बलदेव शर्मा पोखरेलको निधनमा दुःख व्यक्त गरेको छ । पार्टी केन्द्रीय कार्यालयका मुख्यसचिव कृष्णप्रसाद पौडेलले आज शोक विज्ञप्ति जारी गरी रुपन्देही तिलोत्तमा नगरपालिका–१४ खैरियाका ८२ वर्षीय पोखरेलको निधनमा दुःख व्यक्त गरेका हुन् ।

विसं १९९४ माघमा प्यूठानमा जन्मेका पोखरेलको आज अपराह्न आफ्नै निवासमा निधन भएको थियो । स्वर्गीय पोखरेल एक वर्षदेखि अर्बुद रोगबाट पीडित थिए । विसं २०१३ मा नेपाल छात्र सङ्घबाट जयन्तु संस्कृतम नारासहित राजनीति प्रारम्भ गर्नुभएका स्वर्गीय पोखरेल पूर्व महाधिवेशन प्रतिनिधि, पूर्व महासमिति सदस्य तथा विसं २०२६ देखि २०३७ सम्म पार्टी जिल्ला कार्यसमिति रुपन्देहीको सचिवसमेत रहेका थिए । 

नेपालमा प्रजातन्त्र स्थापनामा जेल जीवनसमेत व्यतित गर्नुभएका पोखरेल विसं २०७४ को आम निर्वाचनमा प्रदेश नं ५ मा समानुपातिक निर्वाचन प्रणालीअन्तर्गत नेपाली काँग्रेसका तर्फबाट प्रदेश सभामा निर्वाचित भएका थिए । उनले ज्येष्ठ सदस्यका हैसियतले प्रदेशको सभामुखको जिम्मेवारी समेत सम्हालेका थिए ।

पोखरेलको निधनप्रति काँग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवाले गहिरो दुःख व्यक्त गरे । “नेपाली काँग्रेस प्रदेश नं ५ संसदीय दलका नेता पोखरेलको निधनको खबरले मलाइ स्तब्ध र दुःखित बनाएको छ”, विज्ञप्तिमा भनिएको छ । 

सभापति देउवाले स्वर्गीय पोखरेलले नेपाली काँग्रेसको सङ्गठन विस्तार र नेपालको लोकतान्त्रिक आन्दोलनमा सक्रिय भूमिका निर्वाह गरेको उल्लेख गर्दै उनको निधनबाट पार्टीले एक कुशल नेतृत्व एवं सङ्गठनकर्तालाई गुमाएको बताए। 

देउवाले उनको आत्माको चीरशान्तिको कामना गर्दै शोक सन्तप्त परिवारजनप्रति समवेदना प्रकट गरे ।

नेता पोखरेलको निधनप्रति मुख्यमन्त्री शङ्कर पोखरेलले स्तब्ध बनाएको बताए । मुख्यमन्त्री पोखरेलले आज जारी गर्नुभएको शोक विज्ञप्तिमा स्वर्गीय पोखरेलप्रति भावपूर्ण श्रद्धाञ्जलि अपर्ण गर्दै शोकाकुल परिवारजनमा गहिरो समवेदनासमेत व्यक्त गरे ।

रुपन्देहीको तिलोत्तमा नगरपालिका– १४ खैरिया निवासी पोखरेलको आज अपराह्न २ः०० बजे आफ्नै निवासमा निधन भएको हो । 

नेपालको प्रजातान्त्रिक आन्दोलनमा अनवरत रुपमा क्रियाशील पोखरेलको निधनले प्रदेशसभाले अनुभवी प्रदेशसभा सदस्य र दलको नेता गुमाएको मुख्यमन्त्रीले शोक विज्ञप्तिमा जनाए।

नेपाली काँग्रेस संसदीय दल उनको अनुपस्थितिमा मुख्यमन्त्री पोखरेलले स्थापित गरेको सहकार्यको संस्कृतिलाई निरन्तरता दिन सफल हुने विश्वाससमेत व्यक्त गरे ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...