केन्द्रीय संस्करण

युक्रेनको ओडिसामा भीषण आगलागी, १४ जना बेपत्ता

person explore access_timeमंसिर १९, २०७६ chat_bubble_outline0

किभ । युक्रेनमा भएको आगलागीमा परेकामध्ये १४ जना हराइरहेका अधिकारीले जनाएका छन् ।  युक्रेनको दक्षिणी क्षेत्रमा पर्ने ओडिसा बन्दरगाह सहरमा भएको आगलागीमा परेकाहरुको केही पत्ता नलागेको राष्ट्रपति भोलोडीमीर जेलेन्स्कीले बताएका छन् ।  

ओडिसाको मध्य भागमा रहेको एउटा कलेजको भवनमा बुधबार आगलागी भएको र हराएकाहरु विद्यार्थी नै रहेको अधिकारीहरूले जनाएका छन् ।

आगलागीमा परी १६ वर्षीया एक छात्राको मृत्यु भएको पुष्टि भएको छ भने अरु २७ जना घाइते भएका छन् । घाइतेमध्ये केहीको शरीरका धेरै भाग जलेका अवस्थामा अस्पतालमा उपचार भैरहेको छ । आगलागी भएको छ तले घर भित्र रहेका ती विद्यार्थीहरु जीवितै छन् की भनेर सुरक्षाकर्मी तथा उद्धारकर्ताहरूले खोजी कार्य जारी राखेका छन् । 

बिहीबार विहानैदेखि अग्नि नियन्त्रकहरूले पनि आगो निभाएर भग्नाबशेष अवस्थाका पर्खाल तथा अन्य सामानहरु हटाउने कार्य गरिरहेको अधिकारीहरुले जनाएका छन् ।

राष्ट्रपति जेलेन्कीले सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा लेखेका छन्, ‘सम्पर्कबिहीन रहेका १४ जना नै जिवितै अवस्थामा एकदमै चाडैँ भेटिने विश्वास गर्दछौँ ।’ उनले त्यहाँ अरु पनि पीडित भएको हुन सक्ने आशंका पनि व्यक्त गरेका छन् । 

खोजी तथा उद्धारमा खटिएकामध्ये सात जना अग्नि नियन्त्रकहरु घाइते भएका छन् । घाइते मध्ये पाँच जनाको अवस्था गम्भीर रहेको जनाइएको छ ।  ‘हामी सवैले उनीहरूको जिवितै उद्धार गर्न सकियोस भनेर प्रार्थना गरिरहेका छौँ,’ ४१ बर्षीय राष्ट्रपति जेलेन्कीले भने ।

उनले घाइतेहरुलाई स्वस्थ अवस्थामा फर्काउनका लागि चिकित्सकले संभव भएसम्मका सवै प्रयास गरिरहेको पनि उल्लेख गरेका छन् । उनले चिकित्सकको प्रयास सफल हुने विश्वास पनि व्यक्त गरेका छन् । 

घटना भएको शोकमा ओडिसाका नगर प्रमुखले बिहीबार र शुक्रबार नगरभरी शोक मनाइने निर्णय भएको जानकारी दिए ।  –एएफपी/Photo: AFP
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.