केन्द्रीय संस्करण

३६ वर्ष अघि रिलिज भएको त्यो फिल्म जसको एक शटले खतरामा पारेको थियो अमिताभको जीवन

person explore access_timeमंसिर १६, २०७६ chat_bubble_outline0

बलिउडका दिग्गज कलाकार अमिताभ बच्चन विगत ५० वर्षदेखि मानिसहरुलाई मनोरञ्जन प्रदान गर्दै आएका छन् ।

अमिताभ आफ्नो काममा निकै गम्भीर छन् । अमिताभको मिहिनेत उनको फिल्ममा स्पष्ट देखिन्छ । तर अमिताभको एउटा फिल्म यस्तो पनि छ जसले उनलाई अपार सफलता त दिलायो तर मृत्युको मुखमा पनि पुर्याएको थियो । यहाँ कुरा हुँदैछ फिल्म ‘कुली’ को ।

फिल्म कुली डिसेम्बर २ मा रिलिज भएको थियो । यो फिल्मको सुटिङको क्रममा एउटा यस्तो दुर्घटना भयो कि अमिताभ बच्चन मृत्युको मुखमा पुगेका थिए ।

के थियो घटना ?

फिल्मको सुटिङको क्रममा एउटा दृश्य यस्तो थियो कि उनका को–स्टार पुनित इस्सरले अमिताभलाई पन्च हान्नु थियो । यो दृश्य सुट गर्नेबेला सन् १९८२ जुलाई २६ मा अमिताभ घाइते भएका थिए । अमिताभलाई मुम्बईको एक अस्पतालमा भर्ना गरियो । यो घटनाको केही समयपछि अमिताभलाई ‘क्लिनिकल्ली डेड’ घोषित गरिएको थियो । अमिताभको पेटमा यति गहिरो चोट लागेको थियो कि उनको आन्द्रासमेत फुटिसकेको थियो ।

२५ प्रतिशत कलेजो लिएर बाँचिरहेका छन् अमिताभः

अमिताभका लागि दुई सय दानकर्ताले ६० बोतल रगत पनि दिएका थिए । तर यही बोतलमध्ये कुनै एक दानकर्ताको रगत हेपाटाइटिस बी भाइरसले संक्रमित थियो । सन् २००० मा हेपाटाइटिस बी भाइरसका कारण उनको कलेजो ७५ प्रतिशत खराब भयो । तर अमिताभले हार मानेनन् । उनी आज पनि सक्रिय रुपमा काम गरिरहेका छन् ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.