केन्द्रीय संस्करण

साढे ८ प्रतिशतको आर्थिक वृद्धिको लक्ष्यबाट पछि हटे अर्थमन्त्री, ७.१ प्रतिशत हुने अनुमान

person explore access_timeकात्तिक २८, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको बजेटले साढे ८ प्रतिशतको आर्थिक वृद्धि हुने लक्ष्य राखेपनि बजेट कार्यानवयनका तीन महिनालाई हेरेर अर्थमन्त्रालय सो लक्ष्यबाट पछि हटेको छ । चालु वर्ष ७.१ प्रतिशतको आर्थिक वृद्धि हुने अनुमान मन्त्रालयले सार्वजनिक गरेको छ । 

चालु वर्षमा कृषि क्षेत्रको वृद्धिदर कमजोर हुने अनुमान छ । यसले आर्थिक वृद्धिमा धक्का पुग्ने देखिएपछि अर्थमन्त्रालयले नयाँ प्रक्षेपण सार्वजनिक गरेको हो ।  अर्थमन्त्रालयले मन्त्रालयसँग सम्बन्धित सार्वजनिक विवरणमा सुचनाको हक ऐन सार्वजनिक गर्दैै यस्तो अनुमान सार्वजनिक गरेको हो । 

अन्तर्राष्ट्रिय निकायहरुले पनि चालु वर्ष साढे ६ प्रतिशतको आर्थिक बृद्धि सार्वजनिक गर्दै आएका थिए ।  चालु वर्ष वर्ष धान उत्पादनमा कमी आएको तथ्यांक कृषि मन्त्रालयले सार्वजनिक गरेको छ ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.