केन्द्रीय संस्करण

सागमा अफगानिस्तानले भाग नलिने

person explore access_timeकात्तिक २२, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं – नेपालमा मंसिर १५ देखि २४ गतेसम्म अयोजना हुन लागेको १३ औं दक्षिण एसियाली खेलकुद (साग) मा अफगानिस्तानले भाग नलिने भएको छ । एक साता अघि भाग लिने निर्णय गरेको अफगानिस्तानले फेरी भाग नलिने पत्र पठाएको छ ।

अफगानिस्तानले सन् २०१६ मा भारतमा सम्पन्न १२ औं सागपछि साग नखेल्ने निर्णय गरेको थियो । अफगानिस्तानले सेन्टर एसियामा आफ्नो सदस्यता सारेको थियो । 

तर हालै ओलम्पिक काउन्सिल अफ एसिया (ओसिए) ले अफगानिस्तानलाई साग खेल्न निर्देशन दिएपछि भाग लिने तयारी गरेको थियो । नेपालले तयारी अन्तिममा पुगेकोले अफगानिस्तानलाई सागमा सहभागी गराउन प्राविधिक कठिनाई हुने ओसिएलाई जानकारी गराएको थियो ।

विशेषगरी अफगानितानले मार्सल आर्ट्स गेम्समा भाग लिने तयारी गरेको थियो । उक्त कुरालाई नेपालले अस्वीकार गरेपछि अफगानिस्तान साग नखेल्ने निर्णयमा पुगेको हो ।

साग सम्बन्धी दक्षिण एसियाली ओलम्पिक कमिटिको बैठक शनिबार काठमाडौंका बस्दैछ । उक्त बैठकले नेपालमा आयोजना हुने सागको विषयमा सबै खाले निर्णय गर्ने बताईएको छ । बैठकको अध्यक्षता नेपाल ओलम्पिक कमिटिका अध्यक्ष जीवनराम श्रेष्ठले गर्ने छन् । श्रेष्ठ दक्षिण एसियाली ओलम्पिक कमिटिका पनि अध्यक्ष हुन् । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...