केन्द्रीय संस्करण

ट्रम्पले ओबामालाई नोबेल शान्ति पुरस्कार दिएकोमा प्रश्न उठाएः भने, ‘मैले पुरस्कार नपाउनु गलत’

person explore access_timeअसोज ७, २०७६ chat_bubble_outline0
Photo: ROBYN BECK AFP/GETTY IMAGES

अमेरिकी राष्ट्रपति डोनल्ड ट्रम्पले नोबेल पुरस्कार दिनेहरुको अन्यायपूर्ण रवैयाका कारण आफूले नोबेल शान्ति पुरस्कार नपाएको बताएका छन् ।

ट्रम्पले सोमबार पाकिस्तानका प्रधानमन्त्री इमरान खानसँगको बैठकमा भने, ‘यदि उनीहरुले (नोबेल कमिटी) ले न्यायपूर्ण ढङ्गले उपहार दिने हो भने मैले थुप्रै कुराका लागि यो पुरस्कार पाउन सक्थेँ तर यस्तो हुन सकेन । ’

उनले अमेरिकाका पूर्व राष्ट्रपति बराक ओबामाले पाएको नोबेल पुरस्कारमाथि पनि प्रश्न उठाए । ओबामाले सन् २००९ मा राष्ट्रपति चुनाव जितेको ८ महिनापछि नै शान्ति पुरस्कार पाएका थिए ।

ट्रम्पले भने, ‘ओबामालाई सन् २००९ मा अन्तरराष्ट्रिय सहयोगलाई बलियो बनाएका कारण नोबेल शान्ति पुरस्कार दिइएको थियो । जबकी उनी केही दिन अघिमात्रै राष्ट्रपति बनेका थिए । ओबामा आफैंलाई पनि उनलाई किन शान्ति पुरस्कार दिइयो भनेर थाहा थिएन । यही एउटा कुरामा म ओबामासँग सहमत छु ।’

किमसँग चाँडै हुनसक्छ चौथो भेटः ट्रम्प

ट्रम्पले उनको र उत्तर कोरियाका नेता किम जोंग उनको चाँडै नै चौथो भेटघाट हुनसक्ने बताएका छन् । उत्तर कोरियाले यसपटक संयुक्त राष्ट्रको बैठकमा आफ्ना कुनै पनि प्रतिनिधि पठाएनन् । यद्यपि, ट्रम्पले चाँडै नै दक्षिण कोरियाका राष्ट्रपति मून जे–इनसँग यो मुद्दामा कुरा गर्नेछन् । दुई वर्षअघि युएनको मञ्चबाटै ट्रम्पले उत्तर कोरियालाई ध्वस्त गर्ने बताएका थिए । उनले किमलाई ‘लिटल रकेटम्यान’ को उपाधि दिएका थिए ।

रातोपाटीकोअंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् ।फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...