केन्द्रीय संस्करण
फोटोफिचर

बिन्दास बाँदर !

person explore access_timeअसोज ५, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौँ । स्वयम्भुनाथ स्तुपालाई विदेशी पर्यटकले ‘मङ्की टेम्पल’ (बाँदरको मन्दिर) पनि भन्छन् । नभनुन् पनि कसरी स्तुपा परिसर वरपर रहेको जङ्गलमा ठूलो सङ्ख्यामा बाँदरहरुको वासस्थान रहेको छ । ती बाँदरहरुलाई स्वयम्भुनाथ स्तुपाको परिसरमा पनि मनग्गे देख्न पाइन्छ । ती बाँदरहरुको हाउभाउ र दिनचर्या धेरैका लागि रोचक बन्ने गरेको छ । त्यहाँ पुग्ने आन्तरिक र वाह्य पर्यटकहरुले बाँदरहरुलाई खाना दिएर, उनीहरुको क्रियाकलापलाई अवलोकन गर्नुका साथै आफ्नो क्यामरामा कैद गरेर पनि रमाइलो गर्ने गर्छन् । त्यही ‘मङ्की टेम्पल’ मा पुग्दा मलाई पनि बाँदरहरुले आकर्षित गरिहाल्यो ।

म स्वयम्भु पुग्दा दिउँसोको १ बजेको हुँदो हो । टन्टलापुर घाम लागिरहेको थियो । गर्मी छल्न सबैजना रुखको शीतल छहारी खोज्दै थिए । त्यही बेला स्वयम्भुका बाँदरहरु भने मन्दिर परिसरमा रहेको पोखरीमा विन्दास मुडमा पौडी खेल्दै थिए । त्यो दृश्य निकै रोचक थियो । मैले क्यामेरा तेर्साइहाले ।

हेरौँ त्यहाँ कैद गरिएका केही तस्विरहरुः

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.