केन्द्रीय संस्करण

मधेश अलग ‘देश’ हुनसक्ने महन्थ ठाकुरको चेतावनी

person explore access_timeअसोज ३, २०७६ chat_bubble_outline3

जनकपुर– राजपा नेपालका पूर्व संयोजक महन्थ ठाकुरले अब पनि संविधान संशोधन नगरे मधेश अलग देश हुनसक्ने चेतावनी दिएका छन् । शुक्रवार जनकपुरमा एक गैरसरकारी संस्थाले आयोजना गरेको कार्यक्रममा नेता ठाकुरले मधेशको हक अधिकारका लागि राज्यले बेवास्ता गर्दै आएकाले सरकारलाई सचेत र गम्भिर हुन आग्रह पनि गरे । ‘मधेशी, थारु, आदिवासी जनजातिका अधिकार खोसिएका छन् । अहिलेको संविधान हाम्रो होइन, यस्तै रहेमा हामी मधेशलाई अलग देश पनि बनाउन सक्छौँ’ ठाकुरले चेतावनी दिए । 

नेपालको संविधान २०७२ मा जनताको अवधारणा : राष्ट्रिय बहस र मन्थन विषयक कार्यक्रममा सम्बोधन गर्दै २ नम्बर प्रदेशका मुख्यमन्त्री लालबाबू राउतले वर्तमान संविधान मधेशी, उत्पीडित, दलित, महिला,मुस्लिम लगायतलाई समावेश नगरेकाले सर्वस्वीकार्य नरहेको बताए ।

उनले सर्वस्वीकृत संविधान बनाउन हरेक वर्गको भावना समेट्दै संविधान संशोधन गर्नुपर्ने आवश्यक्ता रहेको भन्दै समयमै संशोधन नगरे केन्द्र सरकारले ठुलै मूल्य चुकाउने चेतावनी दिए । मुख्यमन्त्री लालबाबु राउत संविधान दिवसका अवसरमा आफंैले घोषणा गरेको कार्यक्रम छोडेर गैरसरकारी संस्थाले गरेको संविधानविरोधी कार्यक्रम गएका हुन् ।
 

कमेन्ट

 1. Sept. 22, 2019, 1:25 p.m. Nawayug rachayita
  What is necessary you never say please express clearly otherwise be silent
 2.  0 Reply
 3. Sept. 21, 2019, 11:52 a.m. hari khadka
  हाे संविधान संन्साेधन गर्नुपर्नेछ धर्म सापेक्ष अनिवार्य राज्संस्था प्रतक्क्ष निर्बाचित प्रधानमन्त्री र संङ्घियता खारेज ।
 4.  0 Reply
 5. Sept. 20, 2019, 9:07 p.m. Amarnath Jauhari
  नेता ज्यु, जुत्ता खाने भासण नगरनु , अब जनता तेति मुर्ख रहेन।।।
 6.  0 Reply

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

Loading comments...