केन्द्रीय संस्करण

साहिवगन्ज र कालुघाट ‘मल्टिमोडल पोर्ट’: समुन्द्रसम्मको दूरी छोटिने

person explore access_timeभदौ २९, २०७६ chat_bubble_outline0

भारतले सञ्चालनमा ल्याएको मानव निर्मित मल्टिमोडल पोर्ट साहिवगन्ज र कालुघाट प्रयोग गर्न दिए नेपालको समुन्द्रसम्मको दूरी छोटिने देखिएको छ ।

नेपालको दक्षिणतर्फको समुन्द्रसम्मको दूरी बढेमा एक सय ५० किलोमिटर मात्र हुनेछ । भारतले समुन्द्रबाट गंगा नदी हुँदै वणरसी, साहित्यगन्ज र कालुघाटमा पानी जहाजको टर्मिनल तय गरेकाले नेपालको सीमानामा पानी जहाज आउने अवस्था आएको छ ।

नेपालले अघि बढाएको ‘ट्रिटी अफ ट्रान्जिट’ मा भारत सरकारले साहिवगन्ज र कालुघाट थपिदिए त्यो बढीमा दूरी एक सय ७५ किमिको दूरीमा जलमार्गमार्फत कन्टेनर आउनेछन् । यो समाचार आजको अन्नपूर्ण पोस्ट् दैनिकमा चन्द्रशेखर अधिकारीले लेखेका छन् । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.